Loading...
Porady

Jak wyposażyć saunę?

sauna drewniana

Wybudowałeś saunę, zaplanowałeś rozmieszczenie leżaków i pieca, ale nie wiesz, jakie elementy warto dodać, abyś czuł się w tym miejscu bardziej komfortowo? Zobacz, co pomoże zadbać o czystość i zapach w saunie, a także ułatwi określenie optymalnej ilości spędzanego czasu i dostosowanie wilgotności powietrza do twoich potrzeb. Dbając o kwestie praktyczne, nie zapominaj o walorach estetycznych, które zapewnią punkty świetlne i elementy użytkowe o ciekawym designie.

Zagłówek dla kręgosłupa

Dobrze wyprofilowany zagłówek pasujący wyglądem do całego wystroju pomieszczenia zapewni osobom zażywającym kąpieli parowych prawdziwy komfort i optymalne ułożenie kręgów szyjnych. Z tym elementem leżenie na drewnianej ławie może być bardzo wygodne!

Aromat stworzy nastrój

Para w saunie świetnie przenosi zapachy, dlatego warto wybrać ulubioną woń, jak np. mirra, lapońska żurawina albo eukaliptus. Odpowiedni aromat pomoże zregenerować ciało i umysł, a także uprzyjemni pobyt w łaźni.

Innowacyjny środek czyszczący

Dbałość o czystość sauny pomagają utrzymać specjalne środki. Warto zwrócić uwagę na to, aby były pozbawione chloru, który charakteryzuje się specyficznym, nieprzyjemnym zapachem i nie jest tak skuteczny, jak dobrej jakości detergenty.

Ręczniki – różne barwy higieny

W saunie najczęściej użytkownicy kładą się na grubych tkaninach rozłożonych na drewnianych ławach lub okrywają nimi ciało. Z tego powodu warto przygotować dla gości wysokogatunkowe ręczniki bawełniane, różniące się kolorem, które zapewnią każdej osobie komfort korzystania z łaźni.

Higrometr i termometr – nawilżenie i ciepło

Termometr pozwoli ustalić optymalną temperaturę do przebywania w saunie. A higrometr? Jego funkcją jest pomiar wilgotności powietrza. Znając swoje preferencje dotyczące ilości pary wodnej, użytkownik będzie widział na podstawie wskazań urządzenia, czy już trzeba ją podnieść.

Cerber i chochla – funkcjonalność i design

Aby zwiększyć wilgotność, polewa się kamienie wodą. Najwygodniej przechowywać ją w cerberze, który powinien pasować materiałem wykonania do wyglądu sauny i jednocześnie charakteryzować się szczelnością. Długa chochla nie tylko zapobiegnie poparzeniu, ale też pozwoli wygodnie zwiększać ilość pary wodnej.

Klepsydra wyliczy chwile relaksu

Czas jest bardzo ważną kwestią w użytkowaniu sauny, ponieważ nie każda osoba może przebywać tak samo długo w gorącym pomieszczeniu. Jeśli użytkownik wie, że kąpiel parowa trwająca np. kwadrans najlepiej wpływa na jego zdrowie, powinien skorzystać z praktycznej klepsydry, która odliczy 15 minut.

Piękna lampa solna

Odpowiednie światło pomoże się odprężyć, a dobroczynne działanie jonizacyjne pozytywnie wpłynie na organizm. Istotne są także walory estetyczne, ponieważ ogromny wybór wzorów i barw umożliwia dobranie modelu idealnego do każdego wnętrza. Trzeba sprawdzić, czy użyta żarówka charakteryzuje się odpornością na warunki panujące w saunie (temperatura i wilgotność). Interesującym pomysłem jest zamontowanie dużego panelu solnego, który tworzy niepowtarzalny nastrój wnętrza.

Lustereczko powiedz przecie…

Ten element pomoże optycznie powiększyć pomieszczenie i umożliwi ułożenie włosów przed wyjściem z sauny. Wybierając model wyposażony w wieszaki, uda się zagospodarować miejsce, by zostawić dodatkowe ręczniki lub szlafroki dla gości.

Stworzenie komfortowej łaźni jest proste, kiedy znasz swoje potrzeby dotyczące zażywania kąpieli parowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.