Loading...
Porady

Jak wyposażyć saunę?

sauna drewniana

Wybudowałeś saunę, zaplanowałeś rozmieszczenie leżaków i pieca, ale nie wiesz, jakie elementy warto dodać, abyś czuł się w tym miejscu bardziej komfortowo? Zobacz, co pomoże zadbać o czystość i zapach w saunie, a także ułatwi określenie optymalnej ilości spędzanego czasu i dostosowanie wilgotności powietrza do twoich potrzeb. Dbając o kwestie praktyczne, nie zapominaj o walorach estetycznych, które zapewnią punkty świetlne i elementy użytkowe o ciekawym designie.

Zagłówek dla kręgosłupa

Dobrze wyprofilowany zagłówek pasujący wyglądem do całego wystroju pomieszczenia zapewni osobom zażywającym kąpieli parowych prawdziwy komfort i optymalne ułożenie kręgów szyjnych. Z tym elementem leżenie na drewnianej ławie może być bardzo wygodne!

Aromat stworzy nastrój

Para w saunie świetnie przenosi zapachy, dlatego warto wybrać ulubioną woń, jak np. mirra, lapońska żurawina albo eukaliptus. Odpowiedni aromat pomoże zregenerować ciało i umysł, a także uprzyjemni pobyt w łaźni.

Innowacyjny środek czyszczący

Dbałość o czystość sauny pomagają utrzymać specjalne środki. Warto zwrócić uwagę na to, aby były pozbawione chloru, który charakteryzuje się specyficznym, nieprzyjemnym zapachem i nie jest tak skuteczny, jak dobrej jakości detergenty.

Ręczniki – różne barwy higieny

W saunie najczęściej użytkownicy kładą się na grubych tkaninach rozłożonych na drewnianych ławach lub okrywają nimi ciało. Z tego powodu warto przygotować dla gości wysokogatunkowe ręczniki bawełniane, różniące się kolorem, które zapewnią każdej osobie komfort korzystania z łaźni.

Higrometr i termometr – nawilżenie i ciepło

Termometr pozwoli ustalić optymalną temperaturę do przebywania w saunie. A higrometr? Jego funkcją jest pomiar wilgotności powietrza. Znając swoje preferencje dotyczące ilości pary wodnej, użytkownik będzie widział na podstawie wskazań urządzenia, czy już trzeba ją podnieść.

Cerber i chochla – funkcjonalność i design

Aby zwiększyć wilgotność, polewa się kamienie wodą. Najwygodniej przechowywać ją w cerberze, który powinien pasować materiałem wykonania do wyglądu sauny i jednocześnie charakteryzować się szczelnością. Długa chochla nie tylko zapobiegnie poparzeniu, ale też pozwoli wygodnie zwiększać ilość pary wodnej.

Klepsydra wyliczy chwile relaksu

Czas jest bardzo ważną kwestią w użytkowaniu sauny, ponieważ nie każda osoba może przebywać tak samo długo w gorącym pomieszczeniu. Jeśli użytkownik wie, że kąpiel parowa trwająca np. kwadrans najlepiej wpływa na jego zdrowie, powinien skorzystać z praktycznej klepsydry, która odliczy 15 minut.

Piękna lampa solna

Odpowiednie światło pomoże się odprężyć, a dobroczynne działanie jonizacyjne pozytywnie wpłynie na organizm. Istotne są także walory estetyczne, ponieważ ogromny wybór wzorów i barw umożliwia dobranie modelu idealnego do każdego wnętrza. Trzeba sprawdzić, czy użyta żarówka charakteryzuje się odpornością na warunki panujące w saunie (temperatura i wilgotność). Interesującym pomysłem jest zamontowanie dużego panelu solnego, który tworzy niepowtarzalny nastrój wnętrza.

Lustereczko powiedz przecie…

Ten element pomoże optycznie powiększyć pomieszczenie i umożliwi ułożenie włosów przed wyjściem z sauny. Wybierając model wyposażony w wieszaki, uda się zagospodarować miejsce, by zostawić dodatkowe ręczniki lub szlafroki dla gości.

Stworzenie komfortowej łaźni jest proste, kiedy znasz swoje potrzeby dotyczące zażywania kąpieli parowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *