Loading...
Porady

Jakie rolety wybrać do mieszkania?

roleta okienna

Urządzanie nieruchomości wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji, które będą wpływały na codzienne życie domowników. Nie inaczej jest w przypadku doboru rolet. Rynek oferuje wiele sposobów na zaciemnienie pomieszczeń. Warto poznać ich różne rodzaje i funkcjonalności, aby wybrać model optymalnie spełniający potrzeby inwestora.

Wolnowiszące – klasyka na łańcuszku

Każdy, kto chce samodzielnie umieścić roletę na ścianie, suficie lub we wnęce powinien wybrać rozwiązanie wolnowiszące. Mechanizm łańcuszkowy, umożliwiający obniżanie materiału obciążonego listwą (która znajduje się w specjalnej kieszeni), charakteryzuje się trwałością i wygodą. Taki produkt jest ekonomiczny, a tym samym warto go zastosować np. w wynajmowanych wnętrzach, aby przy wyprowadzce bezproblemowo wszystko zdemontować lub zostawić nowym lokatorom.

Wybór odpowiednich rolet do mieszkania zależy od kilku czynników, takich jak styl wnętrza, wielkość okien oraz osobiste preferencje. Oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze rolet:
  1. Materiał: Rolety mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak tkanina, drewno, aluminium lub plastik. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, więc warto zastanowić się, który z nich będzie najlepszy dla Twojego mieszkania.
  2. Kształt: Rolety mogą być prostokątne lub okrągłe. Wybierz taki kształt, który najlepiej pasuje do wnętrza mieszkania.
  3. Kolor: Rolety mogą mieć różne kolory i wzory. Wybierz taki, który najlepiej komponuje się z wnętrzem mieszkania.
  4. Montaż: Rolety mogą być montowane na ścianie lub suficie. Zdecyduj, która opcja będzie dla Ciebie najwygodniejsza.
  5. Rodzaj sterowania: Rolety mogą być sterowane manualnie lub automatycznie. Jeśli wybierzesz opcję automatyczną, upewnij się, że masz odpowiednią instalację elektryczną.
  6. Funkcje dodatkowe: Rolety mogą mieć różne funkcje dodatkowe, takie jak np. filtr UV, który chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.
Ważne jest, aby dobrać rolety, które będą spełniać Twoje potrzeby i preferencje, a także pasować do stylu wnętrza mieszkania. Warto również zasięgnąć porady specjalisty, aby wybrać odpowiedni model.

Kaseta dla każdego okna

Roletę kasetową umieszcza się w listwach przyszybowych. Zwinięta tkanina mieści się w kasecie, która pełni funkcję estetyczną i ochronną. Dzięki prowadnicom model chroni pokój przed nadmiernym nasłonecznieniem nawet wtedy, gdy okno jest uchylone. Montaż zaskakuje łatwością, ponieważ opiera się na wkrętach i taśmie klejącej. Działanie systemu jest intuicyjne. Najczęściej istnieje możliwość wymiany samego materiału, bez konieczności instalowania nowej kasety, np. w przypadku chęci zmiany koloru dominującego w pomieszczeniu.

A po nocy przychodzi dzień

Innowacyjne rolety typu „dzień i noc” składają się z poziomych pasów o mniejszej i większej przeźroczystości. Wygląd prowadnic umieszczanych na listwach przyszybowych podkreśla nowoczesny charakter rozwiązania. Model łączy walory estetyczne i praktyczne, ponieważ w miejscach o często zmieniającym się świetle nie trzeba wybierać między całkowitym zaciemnieniem lub nasłonecznieniem. Każde wnętrze zyska na funkcjonalności dzięki zastosowaniu tej ciekawej technologii.

Roleta ochroni przed kradzieżą

Rolety zewnętrzne składają się z listew, które zwijają się do aluminiowej, prostej skrzynki. Profile dobierane są do wielkości okna. Steruje się nimi ręcznie (paskiem, linką) lub elektrycznie (pilot, przełącznik). Model chroni mieszkanie przed złodziejami, wandalami, nasłonecznieniem, chłodem i hałasem. Ciekawą koncepcją jest zastosowanie rygli, które uniemożliwiają podniesienie rolety bez użycia systemu.

Poszukując optymalnego rozwiązania do własnego wnętrza, warto skorzystać z usług firmy, która może zaproponować wiele usług dodatkowych, jak np. zmiana koloru osprzętu rolet, wymiana mechanizmu, wykończenie ozdobnym elementem bądź dostosowanie barwy modelu do elewacji zewnętrznej. Wiele informacji i wizualizacji można znaleźć na stronie producenta www.fart-bydgoszcz.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.