Loading...
Aranżacje wnętrz

Aranżacja pokoju hobbysty krok po kroku

ekspozycja w witrynach

Z danych GUS za 2016 rok wynika, że przeciętna polska rodzina zajmuje mieszkanie o wielkości 77,2 metra kwadratowego. To daje około trzy pokoje na gospodarstwo domowe. Widać więc, że jeśli mieszkamy z hobbystą, ma on niewielkie szanse, by poświęcić cały pokój na umieszczenie w nim przedmiotów związanych ze swoją pasją. Warto poznać rozwiązania, które wymagają niewielkiej powierzchni i pozwalają wyeksponować cenne dla pasjonata przedmioty.

Kolekcjonerzy

Mieszkając z kolekcjonerem, musimy najpierw oszacować wielkość i wartość jego kolekcji – nie chodzi tutaj o jej cenę, ale o to, jak dużą jej ilość warto wyeksponować. Taka analiza pozwoli dobrać właściwe rozwiązanie do rodzaju zbioru. Na rynku dostępne są profesjonalne, zawieszane gabloty z regulowanymi półkami, umożliwiające przechowywanie modeli kolekcjonerskich. Ważna jest możliwość zamykania ich na klucz dla bezpieczeństwa. Przy dużej ilości eksponatów warto wybrać stojącą gablotę szklaną z szufladą w podstawie, dzięki czemu pokażemy najlepsze elementy kolekcji, a pozostałe umieścimy w zamknięciu.

Sportowcy

Mając w rodzinie sportowca, często spotykamy się z problemem ekspozycji medali czy pucharów. Uczestnictwo w zawodach na różnym szczeblu owocuje uzyskiwaniem nagród, które warto pokazać, bo jest to dodatkowy bodziec do rozwoju zawodnika. Aby zaoszczędzić miejsce, wykorzystajmy zawieszaną gablotę, posiadającą miękki materiał, w którym za pomocą szpilek umieścimy medale. Puchary można eksponować w wąskiej, stojącej witrynie, pomoże to odseparować je od kurzu.

Rękodzielnicy

Pasjonaci rękodzieła lubią otaczać się pięknymi przedmiotami. Często wykonanie misternego haftu, wazonu upiększonego techniką decoupage, karty zdobionej metodą quiling czy ślicznych frywolitek zajmuje wiele godzin pracy. A później te piękne przedmioty lądują w pudłach lub szufladach. Chcąc docenić zaangażowanie hobbysty, warto podarować mu witrynę, w której będzie mógł podziwiać swoje dzieła. Wybierając ją, musimy przeanalizować, jak duże są poszczególne rękodzieła, aby nie wybrać zbyt małej gabloty. Dobrze zastosować smukły, klasyczny model o wytrzymałej budowie, posiadający możliwość konfiguracji powierzchni, co pozwoli dostosować go do indywidualnych potrzeb.

Pasjonaci mody

Mieszkasz z krawcową, do której koleżanki z osiedla umawiają się na poprawki sukienek z kilkutygodniowym wyprzedzeniem? A może bliska ci osoba tworzy stylizacje modowe, kolekcjonuje koronkowe ubrania bądź interesuje się wojskowym umundurowaniem? Posiadanie pięknych strojów zachęca, by często je oglądać. Jednak ile razy dziennie wyciągniemy z szafy tę śliczną sukienkę? W takim przypadku warto zakupić specjalną gablotę na manekina, którą można dodatkowo oświetlić, aby stała się centralnym punktem pokoju.

Okazuje się, że nawet nie dysponując dużą ilością miejsca w mieszkaniu, można wyeksponować przedmioty ważne dla pasjonata. Przemyślany wybór witryny lub gabloty daje sposobność codziennego cieszenia się pięknymi przedmiotami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.