Loading...
Technologie

Jakie zastosowania mają kurtyny PCV?

kurtyna paskowa

Polichlorek winylu, znany szerzej jako PCV, to bardzo wytrzymały i uniwersalny materiał. Zastosowany w kurtynie paskowej pozwala na ograniczenie wydatków eksploatacyjnych i zwiększenie funkcjonalności przestrzeni.  Z jego właściwości czerpią głównie powierzchnie przemysłowe, ale nie tylko. Oto kilka z popularnych zastosowań kurtyn paskowych PCV.

Izolacja termiczna w obiektach

Pasy folii PCV znakomicie chronią przed przeciągami i wymianą temperatur. Z tego względu są często stosowane w otworach i bramach – takich jak rampy przeładunkowe, bramy szybkobieżne czy przejścia w magazynach i zakładach produkcyjnych. Dzięki odporności na warunki atmosferyczne mogą być instalowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Ścisłe przyleganie pasów montowanych “na zakładkę” nie pozwala z kolei na wymianę ciepłego i zimnego powietrza oraz przedostawanie się zacinającego deszczu lub wiatru do wnętrza hali.

Przejazd wózków widłowych

W miejscach narażonych na wzmożony ruch pojazdów kurtyna paskowa musi być wyjątkowo solidna. Z myślą o takich obszarach stworzono wzmocnioną folię paskową – żebrowaną. Przegroda wykonana z tego materiału jest nie tylko wyjątkowo trwała, ale także odporna na przyleganie folii stretch, którą zwykle są zabezpieczone palety z towarem.

Bariera przed owadami

Dla potrzeb obiektów o specjalnych wymogach sanitarno-epidemiologicznych powstał specjalny rodzaj folii – antyinsektowy. Tego typu kurtyna PCV charakteryzuje się żółto-pomarańczowym kolorem, półprzezroczystych pasów i wydziela woń trawy cytrynowej. Jest nieoceniona w zakładach przetwórstwa spożywczego i zapleczach gastronomicznych.

Ochrona miejsc surowców łatwopalnych

Do podziału przestrzeni w miejscach składowania i obróbki materiałów łatwopalnych przeznaczona jest specjalistyczna, atestowana folia samogasnąca. Zastosowanie kurtyny PCV z folii ognioodpornej sprawdza się we wszelkich obiektach składowania paliw stałych i obróbki cieplnej oraz pozostałych budynkach narażonych na wyższe zagrożenie pożarowe.

Podział przestrzeni i redukcja hałasu

Kurtyny PCV w wariancie bezbarwnym i mlecznym skutecznie oddzielają sąsiadujące ze sobą przestrzenie robocze o różnych funkcjach. W miejscach, które w zależności od sytuacji powinny być zasłonięte lub odsłonięte, warto zastosować przesuwną przegrodę paskową – zamiast drzwi automatycznych lub innych kosztownych rozwiązań.

Powyższe przykłady są jedynie wybranymi z wszystkich zastosowań kurtyn paskowych. Ten interesujący materiał regularnie prezentuje nowe możliwości, pełniąc nawet funkcję wiatrołapu w psiej budzie lub mobilnych ścian w sezonowych atrakcjach dla turystów i plażowiczów. Aby poznać więcej funkcji kurtyn PCV wejdź na stronę https://www.mediux.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.