Loading...
Urządzanie wnętrz

Jak wybrać idealny materac do sypialni?

materac do sypialni

Komfortowy sen jest podstawą zdrowego stylu życia. Nocny wypoczynek pozwala zregenerować się całemu organizmowi i odzyskać energię na wyzwania dnia kolejnego. Sprawdź, czym warto się kierować podczas poszukiwań materaca idealnego do swojej sypialni.

Materac piankowy

Materac wykonany z pianki termoelastycznej ma to do siebie, że dopasowuje się do kształtu ciała – po wpływem jego temperatury. Jest lekki i przyjemnie otula. Wiele osób ceni sobie wypoczynek na takim materacu i uwielbia uczucie, jakie towarzyszy im przez całą noc.Materac jest miękki, elastyczny i naddaje się przy siadaniu czy przekręcaniu na bok. Dla części osób może on jednak stanowić zbyt słaby punkt podparcia, co może skutkować bólami w okolicy kręgosłupa. Warto osobiście przetestować produkt – zanim jeszcze podejmie się ostateczną decyzję o jego zakupie. Na rynku dostępne są również materace wykonane z pianki termoelastycznej. Tego typu materac sprawia, że zdecydowanie stabilniej się na nim leży. Nie ma też uczucia zapadania się do środka. Istnieje szereg materaców z kategorii piankowych, w których zastosowano mieszane wypełnienie, na przykład warstwę z włókna kokosowego. Warto przetestować różne produkty, aby mieć całkowitą pewność co do trafności swojego wyboru.

Materac sprężynowy kieszeniowy

Bardzo popularne na rynku są materace sprężynowe w typie kieszeniowych. Ich nazwa wiąże się bezpośrednio z budową. Każdą ze sprężyn zapakowano w indywidualną kieszonkę. Są one mniejsze i ulokowane gęściej – w porównaniu z materacem bonelowym. Materace sprężynowe również występują w formie mieszanej – z włóknem kokosa, pianką poliuretanową czy termoelastyczną. Producenci testują różne rozwiązania, aby stworzyć produkty najlepiej spełniające potrzeby coraz bardziej świadomych i wymagających klientów.

Materac sprężynowy bonelowy

Sprężyny typu bonel mają kształt klepsydry. Cechuje je solidność i wytrzymałość, dlatego są rozwiązaniem rekomendowanym do wszystkich miejsc noclegowych – hoteli, apartamentów na najem krótkoterminowy, pokoi studenckich czy agroturystycznych. Materac tego typu doskonale sobie radzi z podtrzymaniem osób o większej masie ciała.

Poszycie materaca

Dla codziennego komfortu istotny jest również rodzaj poszycia materaca. Higienicznym rozwiązaniem są poszycia zdejmowane, które łatwiej wyprać w pralce. Wtedy prościej też zachować czystość posłania. Dobrym nawykiem, przyczyniającym się do dłuższej żywotności materaca, jest codzienne odsłanianie go. Człowiek nocą dość mocno się poci, dlatego odkrycie materaca pozwoli na jego lepszą wentylację.

A co z materacem dla dwojga? Co wybrać: pojedyncze czy podwójne?

Wiele par zastanawia się, co jest lepsze do sypialni: dwa pojedyncze materace czy jeden podwójny? Czy wybór pojedynczych nie sprawi, że materace będą się rozjeżdżać w trakcie snu? Czy duży materac dla dwojga sprawdza się także wtedy, gdy kobieta jest znacząco lżejsza od swojego partnera? Współczesne materace spełniają wyśrubowane wymagania klientów. Pojedyncze materace to coraz powszechniejszy wybór, choć wciąż mniej spotykany aniżeli jeden większy dla dwojga. Dla tych, którzy obawiają się, że dwa egzemplarze będą się rozsuwać mamy dobrą wiadomość: na rynku są specjalne łączniki do materaców, które temu zapobiegają.

One comment

  1. Kazikos

    A my polecamy sklep z materacami sofy.pl, gdzie warto zajrzeć, aby móc się zapoznać nawet z produktami ekologicznymi. Chodzi tutaj o zawartość olei w piance.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.