Loading...
Ogród

Urządzamy wygodny taras dla rodziny. Jakie meble powinny się na nim znaleźć?

Propozycja numer 1: meble o minimalistycznym wyglądzie

Meble minimalistyczne są nie tylko modne, ale także świetnie sprawdzają się na posesjach, na których nie ma zbyt dużo miejsca. Kompaktowe rozwiązania są łatwe do zastosowania, a zarazem uniwersalne i ponadczasowe. Jeśli marzy Ci się minimalistyczny taras, stosuj meble o maksymalnie prostych formach, z obiciami w białych, jasnoszarych lub antracytowych tkaninach. Sięgaj po proste dekoracje, pozbawione zbędnych ozdób. Do tak urządzonego tarasu będzie pasować oświetlenie o geometrycznych, prostych kształtach.

Propozycja numer 2: krzesła i stolik z rattanu

Jeśli cenisz sobie przytulny klimat, sięgnij po komplet mebli z rattanu. Jasnobrązowy lub biały zestaw będzie świetnie prezentować się na tarasie. Zestawiaj go z kwiatami znanymi z polskich łąk i ogródków, aby stworzyć wiejski, sielski, jednym słowem: przytulny klimat. Macierzanka, groszek pachnący i posadzone na posesji malwy czy lwia paszcza tworzą atmosferę idealną do letniego wypoczynku. Wieczorową porą rozświetl taras delikatnym oświetleniem – na przykład lampkami w kształcie małych żaróweczek. Miejsce na wspaniałą ucztę ze znajomymi gotowe!

Propozycja numer 3: nowoczesny taras z płóciennym zadaszeniem

Jeżeli masz taras od południowej strony i w ciągu dnia oświetla je palące słońce, możesz zadaszyć go przy użyciu specjalnego płóciennego tworzywa. Nie dość, że tworzy naturalną aurę, rozprasza promienie słoneczne i chroni tarasowe rośliny przed ostrym słońcem. Stwarza też bardziej optymalne warunki do wypoczynku w pełni letniego sezonu. Na tak urządzonym tarasie świetnie sprawdza się biały hamak na własnym stelażu

Propozycja numer 4: komplet mebli tarasowych z kutego żelaza

Krzesła i stolik z kutego żelaza mają swoje zasadnicze zalety. Ich solidna konstrukcja, wytrzymałość i romantyczny wygląd ma wielu zwolenników. Odlewane lub kute żelazne krzesła, stoły lub ławki nadają domowej przestrzeni, zarówno na tarasie, jak i w ogrodzie, uroku starego angielskiego ogrodu.Malowane w sposób proszkowy meble są odporne na rdzę i warunki atmosferyczne. Do ich czyszczenia przydaje się zwykła wilgotna ściereczka.

Jakie jeszcze akcesoria warto mieć na tarasie?

Ciekawym elementem aranżacji może być odpowiednio dobrany dywan na taras. Tego typu produkty są w pełni odporne na oddziaływanie zmiennych warunków atmosferycznych. Nie zaszkodzi im ani deszcz, ani grad czy śnieg. Ze względu na użyte materiały są też łatwe w czyszczeniu, tak więc nie będzie problemem naniesiona na butach ziemia i inne zanieczyszczenia.

Wśród praktycznych akcesoriów tarasowych na pewno znajdą się olejki eteryczne, które odstraszają komary i inne niepożądane owady. Pomocne w odganianiu tych stworzeń bywają też kwiaty, na przykład lawenda. Dla zwiększenia komfortu wypoczynku na tarasie warto nabyć też kilka poduszek. Siedziska przeznaczone na taras mogą mieć wypełnienie polipropylenowe. Są wtedy bardziej trwałe i odporne na blaknięcie. Niezależnie jednak od tego, z czego siedziska są wykonane, powinny być użytkowane wyłącznie tam, gdzie nie dociera deszcz. Składanie ich na wieczór oraz w okresach przelotnych opadów pozwoli zapobiec pojawieniu się pleśni i grzybów. Siedziska warto też regularnie prać – zgodnie z zaleceniami producenta, umieszczonymi na metce produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.