Loading...
Inspiracje

8 najgorętszych trendów wnętrzarskich lato 2020

Przygotowaliśmy dla Ciebie garść inspiracji, które ułatwią przeprowadzenie remontu i odświeżenie wnętrza na lato. Oto krótki przewodnik po najciekawszych trendach roku 2020.

Trend numer 1: bogactwo roślinności

Potrzeba bliskości z naturą wyraża się między innymi w otaczaniu żywą roślinnością. Wiecznie zielone kwiaty doniczkowe to element znacząco ocieplający wnętrze, poprawiający jego mikroklimat i sprawiający, że przestrzeń staje się bardziej przytulna. Rośliny mają świetny wpływ również na zdrowie i dobre samopoczucie, dlatego nawet kilka drobnych sukulentów pozytywnie odmieni domowe cztery kąty.

Trend numer 2: kolory ziemi

Dążenie do przebywania bliżej przyrody jest coraz silniejsze. Nie każdy, zwłaszcza w mieście, może w pełni z nią obcować. Pewnym substytutem może być wprowadzenie do wnętrza naturalnych barw, takich jak beż, terakota czy zieleń. Nie tylko barwy ścian, ale także odpowiednie odcienie drewnianej podłogi dają uczucie przytulności.

Trend numer 3: wyraziste tapety o dużych wzorach

Motywy botaniczne, kwiaty w ujęciu maxi, przeskalowane zwierzęce printy – tego typu tapety będą święcić triumfy w 2020 roku. Wieloformatowe tapety to również ukłon w stronę akwareli – lekkich, zwiewnych i tajemniczych. Ich rozmyte krawędzie wspaniale komponują się z pozostałymi ścianami pomieszczenia, pomalowanym farbą na jednolity kolor.

Trend numer 4: niebieski jako nowa szarość

Mamy złą wiadomość dla miłośników stylu skandynawskiego: ogromnie popularna szarość w tym sezonie zostanie skutecznie wyparta przez niebieski. Pantone Institute kolorem roku ogłosił właśnie odcień classic blue. Jest czysty i elegancki oraz – co ważne – dość łatwy do wprowadzenia we wnętrzach.

Trend numer 5: tekstura, tekstura, tekstura

Jednym z bardziej popularnych trendów w 2020 roku jest zoom na fakturę. Ten aspekt jest coraz częściej wykorzystywany, aby urozmaicić wystrój wnętrz. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się ściana przyozdobiona różnymi teksturami w identycznym kolorze.

Trend numer 6: tapety z efektem metalicznym

Odrobina blasku we wnętrzu jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Zgodnie z trendami obowiązującymi w 2020 roku dużą popularnością będą cieszyć się tapety utrzymane w kolorystyce złota, miedzi czy mosiądzu. Tego typu barwy łatwo zestawić nie tylko z bielą, granatem, ale też z pastelowym różem.

Trend numer 7: tapety przestrzenne

Tapety 3D wspaniale odmieniają domową przestrzeń, czyniąc ją bardziej wielowymiarową i ciekawą. Dla tych, którzy chcą wprowadzić więcej światła i powietrza do domu, świetnie sprawdzą się białe tapety przestrzenne. Z nimi nawet ponura ściana pozbawiona okna i dostępu do światła słonecznego staje się mniej płaska. Wśród najmodniejszych tapet w 2020 roku będą te z motywem trójwymiarowych heksagonów.

Trend numer 8: meble z odzysku

Ludzie stają się bardziej świadomi ekologicznie, dlatego ograniczają nadmierną konsumpcję na rzecz wykorzystania przedmiotów, które zostały już wytworzone. Wiele osób, kierując się właśnie tą myślą, rusza na targ staroci, by wyszukać prawdziwe perełki, którymi przyozdobi swoje wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.