Loading...
Urządzanie wnętrz

Najciekawsze trendy w urządzaniu kuchni

Kuchnia to, bez dwóch zdań, serce każdego domu. To w niej prowadzimy najważniejsze rozmowy, niezobowiązujące pogawędki i spotykamy się z pozostałymi domownikami o różnych porach dnia. Jeśli stoisz przed remontem własnego M, rozejrzyj się po aktualnych trendach. Być może któryś z nich bardziej przypadnie Ci do gustu i zechcesz wykorzystać go we własnym wnętrzu.

Motyw terazzo

Motyw terazzo, wzięty prosto z Włoch, rozgościł się w modnych kuchniach na dobre. Jest elegancki, stylowy i zrównoważony. Nawet do prostych wnętrz wprowadza poczucie ekskluzywności. Sprawdź, jak będzie pasować do Twojej aranżacji.

Praktyczne spiżarnie

We współczesnych realizacjach, jeszcze na etapie projektu architektonicznego, coraz śmielej pojawiają się spiżarnie. Funkcjonalne, pojemne i wygodne – oto cechy, które przemawiają za ich obecnością w pobliżu serca domu. Oddzielne niewielkie spiżarnie, umieszczone w kuchennej wnęce czy też po prostu szafki pełniące ich funkcję – w każdym z tych przypadków na plan pierwszy wysuwa się ich praktyczne zastosowanie. Spiżarnie wpisują się w tendencję do inteligentnego przechowywania kuchennych półproduktów. Coraz lepiej oddają też ideę tak zwanych ukrytych kuchni.

Czarne szafki kuchenne

Czerń przeżywa swoje pięć minut we wnętrzach. Przez lata marginalizowana przez polskich designerów, jest wreszcie brana pod uwagę jako kolor przyjemny dla oka i luksusowy. Świetnie się sprawdza w kuchennych pomieszczeniach, zestawiony z jasnym naturalnym odcieniem drewna.

Orzech w kuchni

W 2020 roku białe szafki kuchenne powoli ustępują miejsca meblom w odcieniu nasyconego orzecha – ciepłego i stylowego zarazem. Wspaniale współgrają z czernią.

Fronty kuchennych szafek w odcieniu oliwkowej zieleni

Coraz więcej projektantów wnętrz i inwestorów indywidualnych wykazuje się sporą świadomością ekologiczną. Oliwkowa zieleń doskonale sprawdza się jako odcień frontów kuchennych szafek. We współczesnych kuchniach pojawi się więcej zieleni. Nie tylko pod postacią akcentów, takich jak tapeta we wzór liści palmowych czy botanicznych, płytek ceramicznych w odcieniu szmaragdu lub leśnej zieleni, ale także większych powierzchni, jak chociażby wspomniane już szafki kuchenne. Głębokie odcienie zieleni warto zrównoważyć barwą zadymionego szkła, kolorem mosiądzu, latte czy motywem marmuru.

Ceglane wykończenie ścian

Jeśli masz już dość typowych białych kafli, wykończonych na wysoki połysk, poszukaj do swojej kuchni czegoś wyjątkowego. Tegorocznym hitem aranżacyjnym są płytki do złudzenia przypominające prawdziwą cegłę. Wprowadzają do wnętrza ciepły, rustykalny styl.

Oświetlenie punktowe

Pozwala wydobyć detale i elementy wystroju, a przy okazji stworzyć atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi przy łyku kawy. Niezależnie od stylu projektowania wnętrza, oświetlenie zawsze powinno być odpowiednio uwzględnione w projekcie kuchni.

Otwarty plan

Trend, który od kilku sezonów zdaje się tylko umacniać, powoli staje się pewnym standardem. Kuchnia z otwartym planem stanowi priorytet, który decyduje w dużej mierze o dalszym zaaranżowaniu przestrzeni. Projektanci podążają za tym trendem.

Granat we wnętrzach

Jak wynika z ustaleń Pantone Instytut, kolorem roku 2020 jest klasyczny niebieski. Głęboki granat świetnie komponuje się z bielą, wzorem terazzo oraz z mosiężnymi bateriami i uchwytami meblowymi.

Stalowe okapy

To zdecydowanie nowy trend, który z każdym sezonem będzie się bardziej rozwijać. Stal nierdzewna to świetny materiał do realizacji niestandardowych okapów kuchennych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.