Loading...
InspiracjeUrządzanie wnętrz

Magiczne dekoracje w mieszkaniu

Istnieją magiczne dekoracje, których zadaniem jest przyciągnięcie szczęścia i bogactwa do mieszkań. Te przedmioty wzmacniają naszą wiarę w pomyślność i pozwalają nam zaufać, że jesteśmy otoczeni dobrą energią i sprzyja nam los. Jakimi rzeczami warto się otaczać, żeby dopomóc szczęściu?

Dekoracje na bogactwo

Jak zapewnić sobie dobrobyt finansowy? Cóż, oprócz pracy, liczymy na pomoc magicznych dekoracji. Żaba z monetą w pysku to jedna z najbardziej popularnych figurek, która ma zapewnić dostatek w domu. Dorównuje jej obraz z wizerunkiem Żyda liczącego banknoty. Pamiętaj, że: „Żyd w sieni to pieniądze w kieszeni”. Dobrobyt finansowy w domu zapewnia także rozłożenie drobnych monet w kątach mieszkania. Może nie wygląda to zbyt atrakcyjne, ale jeżeli ma pomóc w przypływie gotówki, to dlaczego nie spróbować.

Słoń z trąbą w górę

Od wieków postrzegany jest jako dekoracja obdarzająca szczęściem. Figurka słonia nie zajmuje dużo miejsca i łatwo umieścić ją nawet w małym mieszkaniu. Słoń ma przynosić pomyślność w finansach? Zawiń banknot na jego trąbie i koniecznie postaw go przodem do wnętrza mieszkania.

Podkowa

To znany od wieków symbol szczęścia, który przyciąga dobrobyt. Najlepiej powiesić ją przy drzwiach. Jak to zrobić? Oba sposoby są korzystne. Podkowa w kształcie litery „U” zaprosi w nasze mieszkanie szczęście, natomiast druga opcja spowoduje, że przedmiot uaktywni swoje działanie ochronne.

podkowa

Dzwonki wietrzne

Do przyciągania szczęścia i bogactwa służą dzwonki, które najlepiej zawiesić przy drzwiach, oknach, czy balkonach. Mogą być wykonane z metalu (w kształcie rurek) albo drewna. Ruch powietrza powinien powodować drganie dzwonków, których dźwięk przywoła pomyślność w nasze mieszkania. Poruszające się dekoracje symbolizują ruch, czyli życie i zawsze podnoszą energię w mieszkaniach.

Dekoracje „na ochronę”

Przed nieproszonymi gośćmi, ludzką zawiścią, czyli jak dawniej mawiano „złym okiem’, ochroni nas brzozowa miotła. Nie musi być duża, wystarczy kilka gałązek i przewiązanie jej czerwoną nitką. Najlepiej wykonać ją własnoręcznie i postawić przy drzwiach wejściowych.

Łapacze snów

Chcesz zapewnić sobie spokojne sny? Koniecznie powieś nad łóżkiem łapacze snów. To nie tylko piękna i nastrojowa dekoracja, ale przede wszystkim potężny amulet, który ochroni cię przed koszmarami sennymi i przyniesie pozytywne sny. Dekorację najlepiej wykonać własnoręcznie, używając naturalnych materiałów i samodzielnie znalezionych ptasich piór.

łapacz snów

Lustra

To jedne z najpotężniejszych magicznych dekoracji. Każde lustro powinno być całe, bez uszkodzeń, czyste oraz posiadać ramę. Umieszczone w odpowiedni sposób potrafią przyciągać i wytwarzać dobrą energię, zdejmują blokady w jej przepływach. Lustra możesz zastąpić błyszczącymi, srebrnymi lub mosiężnymi talerzami, czy miskami.

Obrazy i fotografie

Z pozytywnymi motywami przyciągną szczęście do twojego mieszkania. Wskazane są piękne krajobrazy, rośliny, anioły, delfiny, czy woda (musi płynąć, czyli być w ruchu). Idealnym obrazem jest wizerunek białych koni galopujących w morzu, czy wodospady. Woda symbolizuje obfitość i bogactwo i przywołuje taką energię w nasze mieszkania. Nie wieszaj natomiast abstrakcyjnych i smutnych obrazów.

obraz konie

Kamienie szlachetne

To naturalne magiczne dekoracje. Przyciągają i transformują energię, wpływając korzystnie na różne obszary naszego życia. Oprócz naturalnych bryłek kamieni możesz ustawić kolorowe lampki i świeczniki wykonane np. z kwarcu różowego, agatów, czy selenitu. Nie tylko pięknie wyglądają, ale również poprawią twoje samopoczucie i wniosą harmonię i spokój do wnętrz.

Czy magiczne dekoracje mają niezwykłą moc? Dla osoby, która w nie wierzy, na pewno tak.

2 comments

  1. Aga

    Mam pełno szczęśliwych słoników w swoim mieszkaniu, zastanawiam się także nad podkową, ale moje drzwi nie nadają się do jej montażu, a kamienie naturalne nosze na nadgarstkach w formie bransoletek :). Uwielbiam ten blog, pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.