Loading...
Aranżacje wnętrzInspiracjeUrządzanie wnętrz

Cechy idealnego mieszkania

cechy idealnego mieszkania

Przeprowadzka do nowego mieszkania może być motywowana potrzebą większej przestrzeni lub lepszej lokalizacji. Jeśli jednak już do niej dochodzi, warto poszukać naprawdę dobrego lokum, w którym będziesz czuć się w pełni komfortowo. W końcu to inwestycja na dłużej. Warto zwrócić uwagę na wszystkie najważniejsze czynniki, w tym wypadku na przykład powierzchnię i okolicę, a także balkon lub taras.

Przestrzeń to nie tylko metraż

Szukając nowego mieszkania, zwróć baczną uwagę na jego powierzchnię. Nie ograniczaj się jednak wyłącznie do dostępnej powierzchni użytkowej. Sprawdź, jak są rozplanowane pomieszczenia, czy salon zapewnia poczucie swobody, a także czy w jadalni można wygodnie jeść z całą rodziną, czy istnieją miejsca idealnie nadające się na schowki.

To jednak nie wszystko. Naprawdę komfortowe mieszkania są projektowane z myślą o tym, by w środku było jasno. Zarówno pod kątem rozstawienia okien, jak i punktów oświetleniowych. Dzięki temu wnętrza odczuwa się jako bardziej wszechstronne. Warto pod tym kątem dostosować również sam wystrój i umeblowanie. Odpowiednia aranżacja wzmocni efekt, a źle dobrana, zaburzy obieg światła i w rezultacie zaciemni pomieszczenie.

Zawsze przyjemnie

Upewnij się, że kupowane mieszkanie posiada klimatyzację i dobrze rozłożone ogrzewanie. Ważny jest też poziom izolacji termicznej i dźwiękowej w mieszkaniu. Pomogą w tym  różnego rodzaju systemy ociepleń oraz uszczelki. W wielu tańszych lokalach okazuje się, że grzejniki są umieszczone w miejscach, które nie zapewniają optymalnego dostarczania ciepła do całego pomieszczenia. Może się zdarzyć, że znajdują się dokładnie tam, gdzie aż prosi się, by postawić mebel. Z kolei w przypadku wyższego standardu można liczyć na ogrzewanie podłogowe, które nie tylko rozprowadza ciepło równomiernie, ale na dodatek jest przyjazne dla alergików (wynika to z faktu, że przy tej metodzie ogrzewania w powietrzu unosi się mniej drobinek kurzu).

Duże balkony lub loggie

W zwykłych mieszkaniach często balkony są małe lub wręcz nie ma ich wcale. Jeżeli zależy Ci na dużym, przestronnym tarasie, loggii lub balkonie, na którym spokojnie możesz w letnie popołudnie ustawić stolik i usiąść tam z rodziną, poszukaj mieszkania wśród ofert o wyższym standardzie. Zazwyczaj luksusowe nieruchomości posiadają odpowiednie warunki (czasami nawet zdarza się, że zostają wyposażone w mały ogródek). Taka przestrzeń może się okazać kluczowa w momencie, gdy będziesz potrzebował wytchnienia na co dzień i choć minimalnego kontaktu z naturą, nawet gdyby miała to być ozdobna donica, nie wspominając już o przestronnym i pełnym zieleni tarasie.

Pełna estetyka

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej kwestii. Ekskluzywne mieszkania często charakteryzują się nowoczesnym designem, zaprojektowanym przez doświadczonych architektów, co pozwala poczuć, że mieszkanie jest naprawdę wyjątkowe. A o to przecież chodzi, gdy szuka się miejsca „z duszą”.

One comment

  1. Stefi@

    Jak dla mnie najważniejszy jest we wnętrzu umiar i minimalizm. Lubię jak wszystko do siebie pasuje i tworzy spójną całość. Dużą wagę przykładam do wyboru mebli, głównie stawiam na te w kolorze naturalnego drewna, które obecnie są bardzo popularne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.