Loading...
InspiracjeMetamorfozy wnętrzUrządzanie wnętrz

Naklejki do pokoju dziecięcego – piękna ozdoba w bajkowym stylu

naklejki dziecięce

Jesteś na finiszu remontu pokoju dziecięcego? Pozostały Ci do tylko zawieszenia obrazki i inne ozdoby, dzięki którym wnętrze nabierze przytulnego charakteru? Na tym etapie pomyśl o dekoracji w postaci naklejek ściennych! W zależności od preferencji i wystroju możesz zdecydować się na naklejki w rozmiarze maxi, zajmujące powierzchnię całej ściany, lub też na mniejsze wzory, stanowiące jedynie mały element aranżacji.

Naklejki – świetny pomysł na ozdobienie szafy czy komody

Przy pomocy naklejek dekorować można nie tylko ściany, ale również meble w dziecięcym pokoju. Za tego typu rozwiązaniem przemawia prostota i szybkość montażu, łatwość dobrania wzoru do innych elementów wystroju, łatwa dostępność, a także szeroki wybór motywów i kolorów naklejek. Jeśli planujesz odmienić wygląd pokoju dziecka i opatrzyły Ci się już całkowicie białe meble, w kilka minut możesz je urozmaicić. Wystarczy, że na front szafy czy na szuflady komody nakleisz dekoracje pochodzące z tej samej kolekcji. Wybór wzorów w sklepach jest imponujący! Możesz wybierać naklejki do pokoju dziecka spośród barwnych motyli, jednorożców, kwiatów, ale również postaci z bajek.

Co warto wiedzieć przed aplikacją naklejek na fronty mebli?

Zanim jeszcze na stałe przytwierdzisz naklejki na powierzchnię mebli, fronty musisz dokładnie wyczyścić z kurzu oraz odtłuścić. Będzie Ci do tego celu potrzebna gąbka namoczona w wodzie z odrobiną płynu do mycia naczyń. Przetrzyj nią powierzchnię przeznaczoną pod ozdabianie za pomocą naklejek. Następnie wytrzyj do sucha ściereczką z mikrofibry, która nie pozostawia drobin. Na tak przygotowanej powierzchni umieść wybrany wzór.

Ostatnie poprawki, czyli co zrobić, aby uzyskać perfekcyjny wygląd ozdób?

Po zaaplikowaniu naklejek na powierzchnię meblowych frontów masz jeszcze chwilę na dokonanie istotnych poprawek. Pomimo najwyższej staranności i szczerych chęci może się tak zdarzyć, że zaobserwujesz bąbelki powietrza nagromadzone pod naklejką. Możesz je usunąć przy użyciu cienkiej igły lub poprzez dociśnięcie gumowym wałkiem do tapet. W ten sposób pozbędziesz się nadmiaru powietrza i sprawisz, że naklejka zyska idealnie gładki, perfekcyjny wygląd.

3 comments

  1. Mirosław Dąbrowski

    Naklejki w pokoju dziecka, to naprawdę fajna i kreatywna dekoracja, super wpis 🙂

  2. Marcelina

    Mój syn kocha naklejki w całym pokoju. Wygląda to bardzo magicznie 🙂 pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.