Loading...
PoradyUrządzanie wnętrz

Mebelki dla chłopczyka – jak wybrać?

pokoj-chlopiec, dziecko, meble

Jednym z najpiękniejszych etapów życia jest z pewnością okres dziecięcy. Dla dziecka wszystko jest nowe, pierwsze i ekscytujące. Lubi poznawać, dotykać, smakować – dzięki temu poznaje nowe rzeczy i doświadcza przeżyć. Dobrze o tym pamiętać, urządzając pokój dla małego chłopczyka i projektując pomieszczenie w kreatywny sposób. Zapoznaj się ze sprawdzonymi sposobami, dzięki którym pokój malucha będzie piękną, ale przede wszystkim bezpieczną przystanią.

Jakie meble do pokoju dla chłopca?

W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, jakich mebli potrzebujemy do pokoju naszego synka. Czy będą mu one służyć tylko przez kilka lat, zanim nie pójdzie do przedszkola lub szkoły, czy będą to meble młodzieżowe dla młodzieńca ze starszych klas. Dziecko jest małym odkrywcą, które uwielbia przygody oraz niezwykłe opowieści, dlatego pokój chłopca możemy urządzić z konkretnym motywem przewodnim. Doskonale sprawdzi się świat kosmosu czy morskich podróży przez super bohaterów.

Szafa z motywem planet, łóżko ozdobione w superszybkie samochody, biurko inspirowane pirackim statkiem – wszystko idealnie pasować będzie do królestwa małego chłopca. Jak natomiast poradzić sobie ze zmieniającymi się zainteresowaniami synka – piłkarz, strażak? Nie musimy rezygnować z obecnych mebli na rzecz nowych. Możemy odpowiednio zaaranżować przestrzeń pokoju za pomocą dekoracji, które w każdej chwili możemy zmienić – naklejki naścienne, poduszki czy dywany stworzą wyjątkowy nastrój w krótkim czasie. Dzięki tak prostym rozwiązaniom pokój naszego syna nigdy nie będzie nudny.

Pokój dla chłopczyka – aranżacja mebli

Meble w pokoju chłopczyka muszą być wykonane z bezpiecznych oraz trwałych materiałów, aby stabilnie znosiły pomysły na szalone zabawy i służyły im wygodą w każdej chwili. Pokój naszego malucha jest jego azylem, dlatego musi być w nim miejsce na odpoczynek, zabawę oraz naukę. Postaraj się, by nauka stała się zabawą i sprawiała chłopcu radość. Obok niego idealnie wpasują się duże półki na książki, a także pojemna szafa na jego ubranka. Dobrym pomysłem mogą być też skrzynie na zabawki i edukacyjne gry – będą wsparciem w rozwoju naszego małego geniusza.

Dzięki takim meblom i organizacji chłopiec będzie od małego uczył się, jak dbać o porządek w swoim pokoju. Możemy postawić na zwariowane wzory i kolory na meblach lub wybrać klasyczną wersję w postaci standardowych kolorów i pastelowej estetyki. Bez względu na to, co zdecydujemy, na pewno będzie to wyjątkowy i wyróżniający się pokój – a najważniejsze jest przede wszystkim to, by mebelki podobały się naszemu synkowi.

Polski producent mebli dla dzieci i młodzieży, oferujący szeroką gamę produktów, które zachęcają ciekawymi motywami oraz wysoką jakością wykonania. Firma posiada wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu stosuje wyłącznie sprawdzone i bezpieczne rozwiązania, które będą służyć Twojemu dziecku przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.