Loading...
Porady

Lampy na taras – jakie oświetlenie wybrać?

Nowoczesne oświetlenie tarasu zmieni sposób, w jaki korzystasz z przestrzeni na zewnątrz. Odważny, przyciągający wzrok żyrandol zrobi poważne wrażenie w pokoju na świeżym powietrzu, natomiast zabawne, przenośne lampy zewnętrzne mogą przenieść imprezę w dowolny zakątek Twojego podwórka. Jak dobrać oświetlenie na taras?

Jakie oświetlenie na taras wybrać?

Oświetlenie patio może być funkcjonalne na więcej sposobów niż myślisz. Niektóre lampy zewnętrzne mogą służyć jako nowoczesne rzeźby, siedziska i oprawy oświetleniowe w jednym. Poszukaj oświetlenia na patio, które może wnieść do Twojej przestrzeni odrobinę dodatkowej użyteczności.

Odpowiednie oświetlenie wiszące może sprawić, że Twoja przestrzeń stanie się miejscem największych imprez na świeżym powietrzu. Zewnętrzne lampy wiszące zawieszone na wysięgniku skierują skoncentrowane światło nad jadalnię lub miejsca do siedzenia na świeżym powietrzu. Warto rozważyć wykończenia, które będą dobrze współgrać z otoczeniem, takie jak galwanizowane metalowe wykończenie, które pięknie kontrastuje z ciemnym drewnem.

Jakie lampy wybrać?

Jeśli lubisz wszystko, co zaawansowane technologicznie, poszukaj lamp stołowych, które zostały przeniesione w XXI wiek. Ta może wyglądać jak zwykła latarnia, ale jest to lampa LED z funkcją Bluetooth, która działa zarówno jako światło, jak i głośnik. Bezprzewodowe lampy są idealne do przestrzeni zewnętrznych, ponieważ mogą podróżować z Tobą wewnątrz i na zewnątrz.

Jedzenie na świeżym powietrzu może być szybkie i łatwe dzięki kilku lampom. Nie potrzebujesz lamp sufitowych ani dużych źródeł światła, aby uczynić swoją przestrzeń zewnętrzną bardziej zachęcającą. Wystarczy dodać kilka lamp stołowych do stołu na patio, aby posiłek stał się bardziej intymny i nastrojowy.

Czasami to właśnie prosty design robi największe wrażenie. Żyrandol zewnętrzny o ostrych kątach i geometrycznej sylwetce doda wizualnej tekstury do neutralnej przestrzeni. Metale takie jak aluminium mogą również nadać industrialny, maszynowy klimat, jednocześnie komponując się z nowoczesnymi meblami.

Połącz aranżację miejsc siedzących z podobnymi w stylu zewnętrznymi lampami wiszącymi i sufitowymi, które świetnie nadają się do oświetlania otoczenia. Pasujące do nich zewnętrzne lampy ścienne dodadzą atmosfery i pomogą nałożyć na siebie warstwę oświetlenia, zapewniając dodatkowe oświetlenie otoczenia lub oświetlenie skupione. Lampy zewnętrzne ze szklanymi cylindrami mogą sprawiać wrażenie intymnej scenerii oświetlonej świecami.

Wykorzystaj oświetlenie zewnętrzne, aby wzmocnić wrażenie otwartej przestrzeni na patio, wybierając minimalistyczny żyrandol lub lampę wiszącą. Ułóż rośliny doniczkowe i sukulenty wokół swojego patio, aby dodać przytulnej atmosfery, która będzie wyglądać promiennie pod blaskiem przyćmionego światła w nocy.

2 comments

  1. Anonim

    Ja i córka wyprowadzamy się do innej miejscowości. Mam nadzieję na to, że będę mógł sobie pozwolić na zakup mieszkania Poznań to jedno z miast, które podobają mi się pod kątem wyboru. Pracuje w Poznaniu jako architekt i musze mieć własny kąt w domu na jakiś mini gabinet do pracy z monitorem i miejsce na biurko domowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.