Loading...
Porady

Kawa – Co kupić, aby była zawsze pyszna i aromatyczna?

Każdy kawosz poszukuje rozwiązań, dzięki którym jego codzienna kawa będzie pyszna i aromatyczna. Ponadto często w długiej podróży, kiedy mamy ochotę na kawę, to albo nie mamy możliwości stanąć, albo oferowane przez stacje paliwowe napoje, nie mają takiej jakości, jak kawa przygotowana przez nas w domu. Co kupić, żeby kawa była zawsze pyszna i aromatyczna? Podpowiadamy!

Kawiarka jako must have akcesoriów do kawy

Często poszukując rozwiązań, dzięki którym nasza kawa będzie smakować lepiej, zastanawiamy się nad kupnem ekspresu. Jednak zakupienie dobrej jakości ekspresu, często wiąże się z ogromnymi kosztami. Wśród urządzeń do kawy, możemy znaleźć takie rozwiązania, dzięki którym nasza kawa będzie smakować jak z najwyższej jakości ekspresu, natomiast nie będziemy musieli wydać zbyt dużo pieniędzy.

Do takich urządzeń można zaliczyć kawiarkę. Kawa przyrządzona w tym urządzeniu zachwyci każdego. Jak działa kawiarka? Podgrzana woda, którą wlewamy do zbiorniczka na wodę, pod ciśnieniem przepływa przez sitko z kawą, do komory, z której przelewamy intensywną w smaku, aromatyczną kawę do filiżanki. Główną różnicą pomiędzy kawiarką a ekspresem jest to, że nie ma ona funkcji mielenia kawy. Nie jest to jednak aż tak dłuży problem, ponieważ młynek do kawy można zakupić osobno. W ostatecznym rozrachunku koszty i tak będą dużo mniejsze, niż przy zakupie ekspresu. Co więcej, decydując się na kawiarkę, warto od razu pomyśleć o młynku. Świeżo zmielona kawa smakuje dużo lepiej. Cały proces parzenia kawy w kawiarce trwa tylko kilka minut, a obsługa jej nie jest skomplikowana. Co prawda w urządzeniu przygotujemy głównie espresso, ale na jej podstawie możemy przygotować każdy inny rodzaj kawy, zlewając ją odpowiednią ilością wody i mleka.

Termos do kawy niezbędny podczas każdej podróży

Kiedy wybieramy się na długą podróż samochodem, warto zaopatrzyć się w termos do kawy. Wcześniej zaparzoną kawę lub herbatę w domu, możemy przelać do termosu i cieszyć się w każdej chwili ciepłym napojem. Termos to nie tylko idealne rozwiązanie na długie podróże samochodem, ale jest również niezbędny podczas górskich wypraw lub na biwaku. Dzięki temu urządzeniu będziemy mogli w każdej okoliczności cieszyć się własnoręcznie wykonanym naparem, a kawa zawsze będzie pyszna i dostosowana do naszych potrzeb.

Zarówno kawiarka, jak i termos to niezbędne akcesoria kuchenne, które powinny znaleźć się w kuchni każdego smakosza kawy. Dzięki nim nigdy nie będziemy zmuszeniu na picie swojego ulubionego napoju w przypadkowych miejscach, natomiast będziemy mogli cieszyć się w każdej chwili ciepłą, aromatyczną kawą, która doda nam energii na resztę dnia.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.