Loading...
Urządzanie wnętrz

Łóżka kontynentalne – zalety, dla których warto je kupić do swojej sypialni

Łóżko kontynentalne z oferty Meble Green

Komfort snu jest kwestią, o którą powinien zadbać każdy. W tej kwestii prym wiodą łóżka kontynentalne, stworzone z myślą o użytkownikach o różnej wadze i odmiennym wzroście.

  1. Dlaczego łóżka kontynentalne są tak wygodne?
  2. Łóżko kontynentalne pełne zalet

Największą zaletą łóżka kontynentalnego jest uniwersalność, czego dowodem są łóżka hotelowe. To właśnie w hotelach stosuje się je najczęściej, ponieważ zapewniają wygodny sen niemal każdemu.

Dlaczego łóżka kontynentalne są tak wygodne?

Każdy zasługuje na królewskie łoże w swojej sypialni, na którym będzie mógł w wygodnej pozycji odpocząć po trudach całego dnia. Łóżko kontynentalne nadaje się do tego idealnie. Jego konstrukcja składa się z trzech części – drewnianej skrzyni, w którą wbudowany jest materac sprężynowy, materaca właściwego oraz topera, stanowiącego zabezpieczenie dla pozostałych dwóch warstw materaców. W zależności od wybranego rodzaju łóżka, toper może być integralną częścią materaca właściwego (łóżka amerykańskie) lub autonomiczną częścią (łóżka skandynawskie). Za wygodę odpoczynku na łóżku odpowiada rodzaj wybranego materaca właściwego. Najczęściej wybierane są materace kieszeniowe, na których ciężar ciała rozkłada się równomiernie, kieszeniowe materace beczułkowe, przeznaczone dla osób cierpiących z powodu bólu pleców, oraz materace bonellowe – bardzo elastyczne, ale wciąż utrzymujące ciało w jednej pozycji. Łóżka kontynentalne z pojemnikiem na pościel są odpowiedzią na potrzeby wielu ludzi, którzy szukają łóżka zapewniającego komfort sny, a jednocześnie umożliwiającego przechowywanie domowych tekstyliów.

łóżko kontynentalne z dwoma pojemnikami na pościel

Łóżko kontynentalne pełne zalet

Łóżka sypialniane, kontynentalne, pojawiają się w coraz większej ilości polskich domów i mieszkań. W porównaniu do innych rodzajów łóżek nie kosztują więcej, zapewniają znacznie większy komfort snu. Idealnie wpisują się też we wnętrzarskie trendy – łóżka kontynentalne z tapicerowanym zagłówkiem pasują zarówno do sypialni skandynawskich, jak i loftowych czy urządzonych w stylu glamour. To luksusowe rozwiązanie na które może sobie pozwolić każdy. Nowoczesne łóżko kontynentalne z zagłówkiem może służyć nie tylko do nocnego odpoczynku, ale również do oglądania telewizji lub czytania książki w pozycji siedzącej – zagłówek ochroni ścianę przed zabrudzeniem i zniszczeniem, a jednocześnie będzie stanowił wygodne oparcie dla pleców. Wybierając odpowiedni rodzaj łóżka, można liczyć na wygodny sen i niesamowity efekt aranżacyjny, który odmieni wygląd każdej sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.