Loading...
Aranżacje wnętrzPorady

6 trików, jak atrakcyjnie urządzić mieszkanie

przytulne wnętzre

Termin oddania mieszkania od dewelopera coraz bliżej, a Wy wciąż nie wiecie, na jaką stylistykę swojego nowego wnętrza postawić? W sklepach internetowych i stacjonarnych roi się od pięknych mebli, tapet, tekstyliów i dekoracji, a mnogość wyboru nie ułatwia podjęcia decyzji. Dlatego postanowiłam przygotować dla Was 6 trików, jak atrakcyjnie urządzić mieszkanie. Poniższe porady sprawdzą się tak samo dobrze w dużym i przestronnym, jak też w małym „M”. 

Trik 1: meble na nóżkach

Jeżeli nie macie zbyt wiele wolnej przestrzeni w swoim salonie, a zależy Wam, aby mimo to urządzić go w atrakcyjny sposób, nie zapominajcie o meblach na nóżkach  Stoliki kawowe, kanapy, fotele, konsole występują w przeróżnych wariantach, między innymi na metalowych nogach. Taki trik pozwoli Wam odsłonić więcej podłogi, a przez to sprawić wrażenie lżejszego i bardziej przestronnego wnętrza.

Trik 2: miękkie i przytulne tkaniny

Atrakcyjne mieszkanie to takie, w którym czujemy się dobrze i bezpiecznie. Dlatego niemal każda wizualizacja dostępna w sieci uwzględnia modne i stylowe tekstylia. Miękkie i luźno opadające zasłony zdobią okna, puszyste dywany otulają podłogi, a warkoczowe pledy i narzuty dbają o komfort każdego, kto na chwilę przycupnie na kanapie.

Trik 3: więcej światła we wnętrzu

Jeśli chcecie, żeby Wasze mieszkania wyglądały atrakcyjnie i lekko, postawcie na bardzo subtelne dekoracje okienne. Gdy już decydujecie się na firanę, wybierzcie taką, która nie przytłacza przestrzeni. Zasłony najlepiej umieszczać po obu stronach okien – tak aby tworzyły duże płaszczyzny. Będą wtedy świetną oprawą okienną, a zarazem nie skradną zbyt wiele światła słonecznego. 

Trik 4: wyposażenie o zaoblonych kształtach 

W tym sezonie bardzo modne są meble, wyspy kuchenne, szafki rtv czy stoliki kawowe o zaoblonych kształtach. Swoim wyglądem nawiązują do czasów świetności art deco. W nieco bardziej unowocześnionej wersji znakomicie ozdobią Wasze domy i mieszkania. Zaokrąglone linie mebli codziennego użytku są również doskonałym rozwiązaniem w przypadku rodzin z małymi dziećmi Nie muszę chyba wyjaśniać, dlaczego? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.