Loading...
Aranżacje wnętrz

5 argumentów przemawiających za zatrudnieniem projektanta wnętrz

Pewnie zastanawiacie się, czemu podczas remontu czy urządzania nowego mieszkania/domu angażować projektanta wnętrz. Ja wiem dlaczego – sama przeszłam przez ten proces i nie wyobrażam sobie nie skorzystać ze wsparcia kogoś, kto się naprawdę na tym zna. Jestem przekonana, że gdybym urządzała dom sama, efekt końcowy nie byłby tak satysfakcjonujący 

Doświadczenie ma znaczenie

Projektować nowe mieszkanie, nie zajmując się tym na co dzień, to jak na nowo uczyć się jakiegoś zawodu. W praktyce bywa różnie. Trendy zmieniają się bardzo szybko, o części rozwiązań człowiek w ogóle nie ma pojęcia, a mogą naprawdę ułatwiać życie. Specjalista ma na swoim koncie wiele ukończonych realizacji, dlatego ma wyczucie i doświadczenie, co się sprawdza, a co nie w rzeczywistości. Na wizualizacjach i zdjęciach katalogowych sprzedać można wszystko – gorzej z funkcjonalnością wielu rzeczy. 

Spięcie budżetu

Wychodzisz z założenia, że zatrudnianie kogoś do ustalania wyglądu Twojego mieszkania jest tylko niepotrzebnym zwiększaniem kosztów? Popatrz na realne oszczędności, które może przynieść Ci specjalista. Z góry ustalony budżet podparty doświadczeniem tworzy ramy dla projektu. Ogranicza pole na rozwiązania typu „wydaje mi się, że tak będzie dobrze”. Niejeden inwestor przekraczał zakładane przez siebie sumy z powodu konieczności dwukrotnego płacenia za eksperymentalne rozwiązania. W teorii niektóre rzeczy wyglądają lepiej niż okazuje się to po fakcie. Dobry projektant ustrzeże Cię przed nietrafionymi decyzjami, których skutki trudno odwrócić

Spójność projektu

Kluczowym elementem, dzięki któremu całe mieszkanie zachowuje spójny charakter, jest wyczucie i wiedza projektanta. W sklepach z wyposażeniem można znaleźć mnóstwo pięknych rozwiązań, ale odpowiednie ich skomponowanie to już wyższa szkoła jazdy. Niby wszyscy wiedzą, jak meble się mają do koloru ścian, ale problem zaczyna się, gdy przechodzi się do detali takich jak: kolor zabudowy, faktura tkaniny, rodzaj wykończenia, listwy, gniazdka itp. 

Efekt „wow”

Będąc laikiem, nawet z gruntu zainteresowanym tematyką wystroju wnętrza, nie sposób konkurować z mistrzami w swoim fachu. Projektant przetestował już wiele rozwiązań. Zna triki na wyczarowanie efektu „wow” we wnętrzu. Ma doskonałe wyczucie koloru i kompozycji. Dopasowanie poszczególnych materiałów sprawdza, tworząc moodboardy i przeglądając próbki surowców i tkanin. Po przekroczeniu progu danego mieszkania czy domu nietrudno niemal od razu dojść do wniosku, że dane wnętrze to zasługa profesjonalnego projektanta. Przy wysokich kosztach budowy czy zakupu nieruchomości, kosztów robocizny i materiałów usługa architekta wnętrz stanowi mały procent wydatków. 

Prestiż i dowód statusu społecznego

Do niedawna korzystanie z usług ludzi znających się na czymś lepiej od nas świadczyło o niekompetencji i niezaradności. Dziś to domena osób zamożnych, często wysokiej klasy specjalistów, którzy cenią swój czas i mają zaufanie do innych ekspertów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.