Loading...
Aranżacje wnętrz

Hokery do kuchni – praktyczne uzupełnienie aneksu

hokery do kuchni

Hoker stał się popularnym meblem do kuchni i jadalni, zwłaszcza tam, gdzie wchodzi w grę zastosowanie wysokich blatów i wysp. Czym się kierować, wybierając praktyczny hoker do kuchni?

Hoker nowoczesny – jak dobrać go do swojej kuchni?

Coraz więcej mieszkań oferowanych przez deweloperów ma kuchnie otwarte na salon. Aby zaaranżować przestrzeń odpowiednią do codziennego spożywania posiłków, warto zdecydować się na zakup hokerów. Jest to rozwiązanie odpowiednie dla osób, które chcą siedzieć prosto – brak podparcia pleców wymusza zachowanie należytej postawy ciała. Ich wybór powinien być poprzedzony dokładną analizą. Jednym z czynników jest wysokość takiego krzesła. W przypadku wyspy należy zdecydować się na wyższy model, mający 80-90 cm wysokości. Będzie on pasować do wszelkich blatów, znajdujących się na 110-120 cm, licząc od podłogi. Natomiast w przypadku tradycyjnych blatów kuchennych zawieszonych niżej odpowiednie będą niższe egzemplarze krzeseł, mające 55-60 cm wysokości. Dobrą opcją może być hoker do kuchni z regulowaną wysokością. 

Hoker – element wystroju pomieszczenia

Dobierając nowe hokery do kuchni, nie sposób nie wziąć pod uwagę aspektu czysto estetycznego. Stylistyka krzesła może być bardzo różna, jednak zawsze powinna dobrze się komponować z pozostałymi elementami wnętrza – blatem, zabudową kuchenną oraz meblami występującymi w salonie. Hoker tapicerowany sprawdzi się świetnie w stylistyce glamour, boho, skandynawskiej. Rodzaj tkaniny również jest ważny – niektóre materiały lepiej niż inne znoszą codzienną eksploatację czy prace czyszczące. Fani blasku mogą zdecydować się na hokery do kuchni o złotych lub srebrnych nogach i pikowanym siedzisku. Z kolei miłośnicy prostoty docenią welurowe czy tweedowe tapicerowane hokery. Ważny jest też wygląd nóżek, które mogą być drewniane i pozbawione zdobień, jak też bardziej fantazyjne i gięte. Łatwość utrzymania w czystości jest szczególnie ważna, gdy wybiera się hokery do mieszkania pod wynajem czy lokalu do najmu weekendowego. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.