Loading...
Dekoracje

Kilka słów o tapetach

Tapeta ze wzorem

Tapeta także Tobie kojarzy się ze staroświeckim wnętrzem i siermiężną dekoracją pokrywającą krzywe ściany? Dzisiejsze tapety są atrakcyjne, nowoczesne i stanowią świetne wykończenie wnętrza – zapraszamy do lektury.

Tapeta ze wzorem

Tapeta tapecie nierówna. Dawne technologie i wzornictwo już dawno odeszły do lamusa a Ty wciąż obawiasz się, że tapeta w domu wygląda tandetnie, brzydko i staroświecko. Zupełnie niepotrzebnie! Obecnie mamy w sprzedaży wiele rodzajów tapet z tysiącami wzorów, nadruków i odmian struktur. Naprawdę nie musisz już myśleć o tym, czy wybrać tapetę czy nie – skup się tylko na dokonaniu dobrego wyboru.

W sprzedaży są różne tapety – z włókna szklanego, papierowe, z korka, naturalne, winylowe, japońskie (w postaci proszku!), akrylowe, fototapety i inne. Tapety mają rozmaite wzory utrzymane w setkach stylów – od subtelnych i romantycznych przez klasyczne po awangardowe oraz artystyczne. Tapety mają też różne faktury, grubość, są tapety ekologiczne, dla alergików i wiele innych. Wśród wzorów naprawdę nietrudno o zawrót głowy! Samo tapetowanie nie jest trudne, wystarczy nieco wprawy i dobry klej.

Tapeta w kwiaty

Wybór tapety nie jest łatwy, ale pomożemy Ci go dokonać. W małym pomieszczeniu ciekawym rozwiązaniem będzie pokrycie tapetą jednej ściany a pomalowanie pozostałych lub nałożenie na nie tynku strukturalnego. Takie wnętrze staje się automatycznie nowoczesne, atrakcyjne oraz świeże. Tynk zwykle ma kolor zbliżony do odcienia tapety, ale może być także inny – wszystko zależy od Twojej inwencji i odwagi. W sprawie kolorystyki sprawa jest klasyczna – ciemne tapety pomniejszają wnętrze, jasne powiększają. Wzory poziome poszerzą pokój, pionowe wyciągną go w górę sprawiając, że będzie wydawał się wyższy. Wzory geometryczne nadają się do nowoczesnych i awangardowych wnętrz, zaś klasyczne do pomieszczeń bardziej tradycyjnych.

Tapeta z nadrukiem

Odmianą tapety jest fototapeta – bardzo modna ostatnio i atrakcyjna dekoracja. Jeśli zdecydujesz się na nią, nie umieszczaj już na ścianach i we wnętrzu innych ozdób, bo uzyskasz efekt przesady. Fototapety dostępne są z najróżniejszymi nadrukami, więc nie musisz obawiać się, że w domu znajomych zobaczysz podobną.

Pomarańczowa tapeta

2 comments
  1. Ewa

    Uwielbiam tapety! Nie myślę o nich jak o staroświeckim stylu. Obecnie jest tyle modeli, rodzai tapet na różnych podłożach, o różnych sposobach kładzenia, że aż głowa boli, gdy się przegląda katalogi w sklepach. Mam tapety w większości pokoi i jestem zadowolona- stwarzają nastrój i każdemu pomieszczeniu nadają odrębny charakter,jeżeli zaprojektuje się jeszcze położenie pokoju z wykorzystanie 3 różnych tapet lub kładzeniem na ukos albo połączenie powierzchni malowanych z tapetowanymi wzbudzi zachwyt znajomych.

  2. aguess

    Ogólnie nie lubię tapet, nie wiem czemu, ale kojarzą mi się ze sztucznością. Dlatego o wiele bardziej w moim guście są klasycznie pomalowane farbą ściany. Myślę, że już prędzej zdecydowałabym się na odważniejszy kolor farby, niż na tapetę. Ewentualnie może zgodziłabym się na jedną ścianę, oklejoną tapetą, bądź fototapetą, i jeszcze musiałby mi ją ktoś umocować na ścianie, bo ja niestety nie mam do tego cierpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

malowane szkło witrażowe
Designerskie krzesło z odzysku
sypialnia z podwójnym łożem małżeńskim
biokominek etanolowy
Wiosenne kwiaty - przebiśnieg