Loading...
Aranżacje wnętrzInspiracjeMebleMetamorfozy wnętrzUrządzanie wnętrz

Meble do małego mieszkania – filmik

Kawalerka

Masz nieduże mieszkanie, a chcesz, by było funkcjonalne, przestrzenne i gotowe na przenocowanie gości? Nic prostszego – wybierz odpowiednie meble i przekonaj się, że nawet standardowa kawalerka nie musi być nudna i szablonowa. Zapoznaj się z poradami i obejrzyj filmik, aby Twoje małe mieszkanie zyskało zupełnie nowy wymiar.

Kawalerka
Uniwersalne i kompaktowe meble

Aby zaoszczędzić miejsce, zdecyduj się na uniwersalne, kompaktowe meble, które łączą w sobie kilka funkcji. Świetnym rozwiązaniem będzie sofa z funkcja spania, która przy odpowiednim ustawieniu będzie także siedziskiem. W małych wnętrzach sprawdzą się również np. elementy, które postawione jeden na drugim pełnią rolę półek, zaś każdy z nich z osobna może być taboretem, stołkiem albo stoliczkiem. Przyda się także niewysoka ława (stolik kawowy) z wydłużanymi nóżkami i rozkładanym blatem, dzięki czemu w jednej chwili może stać się wygodnym stołem obiadowym dla kilku osób.

Kawalerka
Pomysłowe blaty

Ciekawym pomysłem do niedużych kuchni lub pokojów są opuszczane blaty, które nieużywane płasko przylegają do ściany, a gdy stają się potrzebne, można je unieść i pracować przy nich, jak na biurku lub zjeść posiłek, jak przy standardowym stole. Blaty takie mogą być także wysuwane ze ściany (jako biurko lub stolik)  lub z konstrukcji łóżka, by pełniły funkcję podstawki pod kubek, czy półki na książkę.

Mała kuchnia
Ukryte łóżko

Pomysłowe są opuszczane łóżka, które za dnia schowane są w ścianie i zewnętrzną stroną przypominają tapetę. Wieczorem można je opuścić i posłać wygodne łoże, które po schowaniu nie zajmuje cennego miejsca w małym pokoju. Takie łóżko idealnie sprawdza się w czasie nocowania gości, ponieważ jest dużo wygodniejsze, niż łóżka polowe, a w dodatku nie zabiera gospodarzom miejsca na pawlaczu.

Filmik

Praktycznych inspiracji do małego mieszkania poszukaj też na filmiku. Filmik w obrazowy sposób przedstawia, jak z pomysłem urządzić każde wnętrze i jak funkcjonalne potrafią być meble.

Źródło filmu: YouTube

5 comments
  1. Patrycja

    Meble z filmu oferowane są przez amerykański sklep Resource Furniture, w Polsce o meble kompaktowe i wielofunkcyjne można dowiadywać się w branżowych sklepach, sieciówkach meblowych oraz u wykonawców, którzy robią meble na wymiar, według potrzeb zamawiającego.

  2. darek

    do małych pokoi dziecięcych pojawiły się łóżka wiszące, bez nóg mocowane do ściany. Łóżka wiszące SimpleFly. polecam

  3. darek

    do małych pokoi dziecięcych pojawiły się łóżka wiszące, bez nóg mocowane do ściany. Łóżka wiszące SimpleFly

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

malowane szkło witrażowe
Designerskie krzesło z odzysku
sypialnia z podwójnym łożem małżeńskim
biokominek etanolowy
Wiosenne kwiaty - przebiśnieg