Loading...
InspiracjeMetamorfozy wnętrzWyposażenie wnętrz

Naklejki na ścianę

Remontując mieszkanie lub dom, potrzebujesz nie tylko pomysłu i funduszy ale i odpowiednich materiałów. Dobre materiały wykończeniowe nie tylko zdobią, nadając pomieszczeniu ostateczny szlif, ale również mogą pokój odświeżyć, powiększyć, czy skrócić. Warto zainwestować w dobre materiały, aby długo cieszyły oczy. Ciekawym pomysłem, który może zupełnie odmienić ściany, są naklejki. Dzięki nim gładkie powierzchnie zyskują zupełnie nowy wygląd.

Motyw kwiatowy (foto: jushih, flickr.com)

Naklejki ścienne to niedrogi  i oryginalny pomysł na urozmaicenie wnętrza. Gotowe szablony można bez trudu zamówić przez Internet lub kupić w marketach budowlanych. Warto także popytać o naklejki w sklepach z artykułami malarskimi, sklepach papierniczych i z akcesoriami dla artystów. Wiele osób korzysta z szablonów, zdobiąc swoje mieszkania oraz budynki użyteczności publicznej – przedszkola, szpitale itp. Naklejki są łatwo dostępne, często dostawcy oferują przygotowanie wzoru na indywidualne zamówienie lub zmianę kolorystki.

Odpowiednio dobrane naklejki sprawdzą się w każdym pomieszczeniu – zarówno w salonie, jak i kuchni, czy łazience. Część naklejek można stosować także na zewnątrz np. na zewnętrznej części szyby. Ozdoby takie są odporne na ścieranie i wilgoć, ich kolory pozostają żywe około 4 lat.

Nakładanie naklejek nie jest trudne – wystarczy postępować zgodnie z dołączoną instrukcją. Ich zdjęcie także nie nastręcza kłopotów, choć zaleca się, aby naklejek nie odrywać i nie naklejać w inne miejsce, ponieważ tracą fason i żywotność.

Warto rozważyć wykończenie pokoju dziennego lub dziecinnego naklejkami – są atrakcyjne, mają rozmaite wzory, kolory i wielkość. Motywy roślinne, czy geometryczne pięknie wyglądają na dużych i gładkich ścianach, choć mniejsze wzory świetnie zdobią także węższe ściany, dając złudzenie powiększenia.

Naklejek łatwo się pozbyć, gdy się znudzą, niemniej dostępnych jest tyle wzorów, że można eksperymentować bez końca.

3 comments
  1. mirabelka

    Ta lampka z tyłu jest dowodem na to, że oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę w dekoracji wnętrz. Na halogenowe.pl można znaleźć dużą dawkę pomysłów.

  2. tini68

    Taką naklejkę na ścianę w postaci japońskiej wiśni ma moja kuzynka. Potwierdzam z pełną odpowiedzialnością wygląda to świetnie. Gdyby nie to, że ja mam tapety a nie malowane ściany też bym sobie coś ładnego znalazł i nakleił na ścianę. Tym bardziej, że łatwo się to nakleja 😉

  3. Anna

    a ja mam w sypialni naklejone bambusy . bardzo fajnie to wygląda bo cały rządek posadziłam wzdłuż listwy podłogowej. wybrałam naklejki z Magnata bo są dobrej jakości i dobrze trzymają się ściany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

malowane szkło witrażowe
Designerskie krzesło z odzysku
sypialnia z podwójnym łożem małżeńskim
biokominek etanolowy
Wiosenne kwiaty - przebiśnieg