Loading...
FiranyInspiracjeMetamorfozy wnętrzOświetlenieWyposażenie wnętrz

Odświeżamy sypialnię

Sypialnia

Jak bez remontu i wysokich nakładów odświeżyć pokój, w którym sypiamy? Jeśli mamy oddzielną sypialnię to proste – zapraszamy do lektury.
Sypialnia

Sypialnia powinna stanowić oazę spokoju, ale również być nastrojowa i klimatyczna – to wszak tam spędzamy dużo czasu, odpoczywamy, czytamy, śpimy. Warto unowocześnić sypialnię, aby była estetyczna, sprzyjała relaksowi i tworzyła nastrój zachęcający do spędzania czasu we dwoje. Jak to osiągnąć niskim kosztem?

Sypialnia

W sypialni skupimy się na trzech elementach – na narzutach, zasłonkach (firankach) i oświetleniu. Warto wybrać i kupić atrakcyjną narzutę na łóżko – nawet, gdy ono samo czasy świetności ma już za sobą, ładna narzuta całkiem je odmieni. Warto wybrać narzutę pod kolor mebli i ścian, aby ładnie komponowała się z pokojem – taki komplet sprawi, że sypialnia stanie się bardziej dopracowana. Ładne narzuty można kupić już w granicach 100 złotych – poszperaj a na pewno znajdziesz coś atrakcyjnego.

Sypialnia

Zasłonki w sypialni tworzą świetny klimat – gdy nie ma rolet, kup atrakcyjne firanki i komplet zasłon, gdy masz rolety, wystarczą fikuśne zasłonki sznurkowe. Ważne jest, aby firany i zasłony ze sobą współgrały i tworzyły nastrój – niech będą dość grube (intymność, dobry sen rankiem czy drzemka po południu), ale ładne, dobrze dobrane. Ich kolory nie powinny być zbyt żywe, aby nie rozpraszać, ale też nie należy kupować smutnych zasłon – trzeba to wypośrodkować (beże, zgaszone kolory ziemi itp.). Wśród firan sznurkowych znajdziesz wiele atrakcyjnych modeli już w granicach 50 złotych, rolety mniej więcej w tej samej cenie za sztukę na małe okno.

Sypialnia

Źródła światła w sypialni powinny być co najmniej dwa – górne i dodatkowe. W tej roli świetnie sprawdzają się lampki nocne a podczas romantycznych wieczorów także świece. Jeśli nie czytasz w sypialni, światło może być przytłumione, gdy zaś lubisz czytać przed snem, zadbaj o dobre oświetlenie, które nie męczy wzroku.

3 comments
 1. mstryb

  Witam. Na początku napiszę, że bardzo fajna stronka. Blog łatwy w nawigacji, wszystko bardzo uporządkowane i przejrzyste.
  Bardzo proszę o kontakt, ponieważ na stronie nie znalazłem, a mam pewną propozycję.

 2. tini68

  Świetne pomysły – proste a zarazem wyjątkowe. Każdemu chyba co jakiś czas nudzi się wystrój i chce coś zmienić by poczuć się lepiej. A wymiana firanek czy narzuty zapewne mocno nie nadszarpnie domowego budżetu. I racja warto zainwestować w dobre oświetlenie – na swoim wzroku nie ma co oszczędzać.

 3. aguess

  Myślę, że warto co jakiś czas „odświeżyć” wygląd swojej sypialni, szczególnie gdy można to zrobić bez wielkich remontów, czy też dużych nakładów finansowych. Dobrze, że poruszyliście w tym wpisie temat intymności w pokoju sypialnianym. To bardzo ważne, żeby czuć się tam komfortowo i bezpiecznie. Dlatego tak ważne jest to, aby zadbać o odpowiednie oświetlenie czy grubsze zasłony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

malowane szkło witrażowe
Designerskie krzesło z odzysku
sypialnia z podwójnym łożem małżeńskim
biokominek etanolowy
Wiosenne kwiaty - przebiśnieg