Loading...
DekoracjeInspiracje

Trzeci wymiar tapet

fototapeta

Kontynuując temat tapet w mieszkaniu skupmy się na najbardziej widowiskowych- fototapetach oraz coraz bardziej popularnych- cybertapetach 3D. Wyruszmy więc w kosmiczną podróż między propozycjami ściennej aranżacji wnętrz.

fototapeta

Ulubione zdjęcie w formacie 6 na 3 metry? Czemu nie! Wystarczy kilka kliknięć, załadowanie obrazu i już tylko czekanie na przesyłkę z nową fototapetą do domowego biura. Wśród ofert firm znajdziemy wiele gotowych wzorów: Statua Wolności dla podróżników, abstrakcje z coraz to wymyślniejszymi konstrukcjami, góry dla fanów wędrówek czy winobranie z francuskiego Bordeaux. Wybór jest tak duży, że zmieniając tylko stronę internetową natrafiamy na kolejne nieprzemierzone zbiory zachwycających fotografii. Aż żal tylko, że pokój, który chcemy urządzić ma 4 ściany… Zawsze zostaje jeszcze sufit, ale nie popadajmy w skrajności- ważny jest umiar.

cybertapeta 3D

Oczywiście- istnieje możliwość wyboru własnego zdjęcia. Trzeba mieć jednak na uwadze to, żeby było one bardzo dobrej jakości. Nie chodzi tu o sam obraz, bo ten może być jaki tylko chcemy, ale rozdzielczość fotografii czy jej jasność. System kategorycznie odrzuci małe fotki, ponieważ przy tak dużym powiększeniu jak na ścianę, pojawią się piksele, czyli najmniejszy jednolity element obrazu, który jest wyświetlany na ekranie. Zepsuje to cały efekt.

fototapeta

Ciekawą propozycją jest cybertapeta 3D. Poleca się ją osobom, które lubią ekstrawagancję oraz oryginalną i bardzo nowoczesną aranżację mieszkania. Nadaje się raczej do wnętrz ciemnych, idealnie sprawdza się w klubach, ponieważ pod wspływem światła UV zaczyna świecić. Jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne, gdyż nie jest wykonana z papieru a z materiału tekstylnego. Świetnie więc tu wyglądają wszelkie przestrzenie kosmiczne.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy gotowe lub własne zdjęcie, czy może cybertapetę, pamiętajmy o jednym – każda z nich, by wzbudzić zachwyt musi być dobrze wyeksponowana. Nie warto zastawiać ją wieloma meblami czy wieszać dodatkowo na niej jakieś obrazy. Sama w sobie jest dziełem sztuki.

4 comments
 1. amaki

  Witam serdecznie
  Chciałbym skontaktować się z twórcami tego bloga celem podjęcia współpracy. Czy można prosić o wiadomość z adresem, pod którym można prowadzić korespondencję?

 2. Patrycja

  Wiadomość można przesłać na adres: kontakt[małpa]idealnemieszkanie.com.pl

  Ze względu na zainteresowanie wymianą korespondencji, kontakt został dodany do zakładki O blogu.

 3. aguess

  Po raz kolejny muszę przyznać, że naprawdę warto czytać waszego bloga! Dziś znowu dowiedziałam się o czymś nowym, a mianowicie o cybertapecie. Kiedy czytam o takich wynalazkach naprawdę widzę, że świat idzie do przodu, bo kto kiedyś pomyślałby, że będzie można mieć na ścianie swoje ogromne zdjęcie 3D? Szkoda tylko, ze mam małe i bardzo umeblowane mieszkanie, bo chętnie wykorzystałabym jedną ścianę na umieszczenie na niej jakiegoś zdjęcia np. z morskim widokiem:)

 4. tini68

  Zawsze narzekałem na krzywe ściany u mnie w domu. Przez nie musiałem rezygnować z malowania pokoju, bo wszystko byłoby widać. Stąd zawsze wybierałem tapety. Problem jest taki, że mało gdzie jest duży wybór… Ale fototapety to coś spersonalizowanego wyjątkowego i chyba przy kolejnym remoncie wykorzystam ten wynalazek 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

malowane szkło witrażowe
Designerskie krzesło z odzysku
sypialnia z podwójnym łożem małżeńskim
biokominek etanolowy
Wiosenne kwiaty - przebiśnieg